PUTOVÁNÍ ČESKÝMI DĚJINAMI 1, Radka Kučerová

Od příchodu Slovanů do smrti Boleslava II. (0 - 999)

Strhující příběhy a poutavá historická vyprávění v 1. knize nové řady 5 barevně ilustrovaných publikací. 

 

Prožijete hlavní historické události. Pochopíte historické souvislosti vývoje českého státu. Poznáte každodenní život našich předků. 

Kdo pozná historii, pochopí i současnost.

Knihy byly vytvořeny za účelem prožitkové výuky českých dějin a souběžného rozvoje čtení s porozuměním. Dílo hodnověrnými barevnými obrazy ilustroval malíř a scénograf Martin Víšek. Historické mapy nakreslila Radka Matějová. Všechny kapitoly jsou doplněny otázkami na rozvoj čtení s porozuměním. Na konci každého dílu jsou umístěny přehledy historických událostí a historické hádanky.

 

Kniha pro děti od 9 let.

 

Úvod 1. dílu

Čerstvé ráno, pracovní dopoledne i hravé odpoledne se s příchodem večera stávají minulostí, nepatrným zrníčkem dějin, o nichž se možná jednou bude psát v knihách. Na poučné stopy naší nedávné minulosti narážíme denně, ale otisky dávných, staletých dějin jsou vzácnější. Proto je se zaujetím sledujeme, pečlivě uchováváme a opatrujeme.

A naše pradávné dějiny? Kde začínají nejstarší české dějiny? Jak vznikl malý český stát? Dlouhé stovky let, záhadně pohřbily pod povrch země významné důkazy o pravdivých dějinných událostech naší vlasti. Pouze keramické nádoby, pracovní nástroje, ozdobné předměty či zbraně byly očitými svědky pohnutých příběhů dávných dob. Snad nám rytina na bronzové přezce, zlacená přílba nebo vlnovka na hliněném hrnci nalezená v tvrdé zemi šeptem prozradí pradávná tajemství běžného života našich praprapradědečků a prapraprababiček. Pojďte s námi otevřít těžkou bránu a odvážně vstupte na začátek dějinného období, jež odborníci nazývají středověk. Let, o kterých toho s určitostí víme jen málo. Nakoukněte s námi na počátek středověku, kdy se v české kotlině, šibalsky ozdobenou půvabnou čelenkou skalnatých hor, usadili naši přímí předkové – Slované.

Nová řada 5 barevných obrázkových publikací, pevná vazba, formát B5, 180 stran: 

– Putování českými dějinami 1. - Staří Slované – Boleslav II. (0-999)
– Putování českými dějinami 2. - Boleslav III. – Václav III. (999-1306)
– Putování českými dějinami 3. - Jan Lucemburský – Vladislav Jagelonský (1306-1516)
– Putování českými dějinami 4. - Ludví Jagelónský – Karel VI. (1516-1740)
– Putování českými dějinami 5. - Marie Terezie – r. 1914 (1740-1914)

 

Více informací nalezente na www.tvorivaskola.cz