Bořivoj a blecha Fló, Ivan Binar

Půvabná ilustrovaná kniha pro malé děti

Blecha Fló se pořád ne a ne nikde usadit, všude je nespokojená, ale jen dokud nepotká malého Bořivoje. Ten se zrovna chce vydat na cestu kolem světa, a tak vyrazí spolu. Cestou zažijí spoustu dobrodružství a Bořivoj dokonce získá něco, co moc chtěl...

O autorovi:

Ivan Binar (*1942), spisovatel, pedagog a redaktor, vystudoval Pedagogický institut v Ostravě, obor český jazyk, dějepis a výtvarná výchova. Poté několik let střídal rozličná povolání spojená s pedagogickou a redaktorskou činností. V roce 1972 byl odsouzen za nepřátelství k socialistickému zřízení a svůj roční trest si také nepodmíněně odpykal. V roce 1977 po podepsání Charty 77 se na nátlak StB odstěhoval i s rodinou do Vídně. Když po několika letech získal místo redaktora v rádiu Svobodná Evropa, přemístil se do Mnichova a po revoluci, v roce 1994 se vrátil do Prahy. Většina jeho literárních děl vzniklých v éře komunismu byla publikována v samizdatu či v zahraničních nakladelstvích (68 Publishers, Ullstein). První knihu pro děti - Knížka o tom, jak pan Bouda s cirkusem se světem loudá - vydal v roce 1967, další až po roce 1989 - S kouzelníkem kolem světaKilo jablek pro králeBibiana píská na prstyKrálík Fiala.

O ilustrátorce:

Andrea Tachezy (*1966), výtvarnice, ilustrátorka, grafička. V letech 1989-1996 vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér alternativních technik a ateliér filmové a televizní grafiky. Získala Stipendium Ministerstva kultury. Nezaměnitelnou speciální technikou koláže ilustruje knihy pro děti. Věnuje se i volné tvorbě.
Vystavovala na mnoha domácích i zahraničních výstavách. Z ilustrační tvorby jmenujme např. knihy Dráček s červenýma očima (Albatros), Anička, žabičky a jejich přátelé (Mladá fronta), Za zvířátky do lesa, Za zvířátky k vodě, Za zvířátky do hor (Albatros), Ferdinande! (Běží liška). Za ilustrace k posledně zmíněnému titulu získala ocenění Zlatá stuha 2014.